عکس و تصویر افشین رشت
پیغام رضا صدفی :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به عکاسی افشین . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ آموزشی ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
تاریخ مصرف عکس
نوشته شده در ۱۳٩۱/۱٢/۱٢
ساعت : ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا صدفی
نظرات

تاریخ مصرف عکسمیدانیم که عکس ابزاری است برای گویش وقادر است بدون نیاز به مترجم، پیام و محتوای خود را با تمام اقوام بشر در میان بگذارد والبته شکی نیست که یک عکس خوب به هر شکل از گویایی و قدرت تاثیر گزاری بالایی برخوردار است.ز سوی دیگر به طور طبیعی هر عکس بنا بر ماهیت پیام خود، دارای تاریخ مصرف محدود و یا نامحدودی میباشد. ولی آیا طول عمر یک عکس، نقش تعیین کننده ای در میزان اثر گذاری آن دارد؟ به عقیده من تاریخ مصرف کوتاه نمی تواند برای میزان و وسعت تاثیر گذاری یک عکس محدودیت ایجاد کند.
اما اثر گذاری زیاد میتواند سبب افزایش طول عمر آن شود. زیرا یک عکس بسیار خوب با تاریخ مصرف کوتاه، معمولا از سرعت انتشار قابل توجهی برخوردار است همچنین دراین مدت زمان کوتاه، دامنه بسیار وسیعی از مخاطبین را نیز تحت تاثیر خود قرار میدهد. مثال این مدعا را در عکسهای تبلیغاتی و خبری دنیا بسیار دیده ایم و چه بسا شاهد بوده ایم که چنین عکسهایی توانسته اند در مدت زمان محدودی حوضه اثر گذاری خود را دچار تحولاتی عظیم نمایند. در عوض عکسهایی که از عمر نامحدود برخوردارند معمولا به شکلی محدود در معرض دید مخاطبین خاص قرار می گیرند و انرژی که در درون آنها محصور شده در طول قرنها به آرامی، جهان را تحت تاثیر خود قرار میدهد.


:: برچسب‌ها: