عکس و تصویر افشین رشت
پیغام رضا صدفی :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به عکاسی افشین . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ آموزشی ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
ساعت : ٩:٤٠ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا صدفی
نظرات

همیشه یکی از دغدغه‌های انتخاب دوربین این است که کیفیت واقعی تصویر خروجی سنسور آن چگونه است. یکی از مهمترین معیار‌ها که بر روی کیفیت عکس گرفته شده توسط دوربین تاثیر زیادی دارد، اندازه سنسور است. هرچه این اندازه بزرگتر باشد به احتمال زیاد کیفیت عکس نیز بالاتر و حساسیت آن در نور کم بیشتر است. این موضوع برای کسانی که از فلش بدشان می‌آید یا می‌خواهند در شرایط نورپردازی متفاوت و گاها نامناسب عکس بگیرند، اهمیت ویژه‌ای دارد. با زومیت همراه باشید تا مقایسه اندازه سنسور دوربین‌های بدون آینه را به روایت تصویر مشاهده کنید.

سنسور دوربین بدون آیینه


دوربین‌های بدون آینده عمدتا سنسوری بزرگتر از دوربین‌های جیبی و معمولی و بدنه‌ای کوچکتر از دوربین‌های DSLR دارند، اما سنسور آنها نسبت به یکدیگر چه تفاوتی دارد؟ برای اینکه آشنایی بیشتری در مورد تفاوت اندازه مثلا استاندارد CX شرکت نیکون با استاندارد چهار سوم شرکت‌های اولیمپوس/پاناسونیک داشته باشید می توانید از جدول ارایه شده در زیر استفاده کنید.

mirrorlesssensors

حال در شکل زیر می‌توانید حس بهتری نسبت به مقایسه اندازه این استانداردها داشته باشید. توجه کنید که سنسور بزرگتر به همان نسبت نیز نور دریافتی بیشتر خواهد داشت و در حساسیت‌های بالاتر، نویز کمتر و دقت رنگ بهتری ارایه خواهد نمود. البته به همان نسبت نیز ممکن است گران‌تر باشد و لنز و تجهیزات جانبی گران‌تری را نیز بطلبد.

allsensors


:: برچسب‌ها: