عکس و تصویر افشین رشت
پیغام رضا صدفی :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به عکاسی افشین . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ آموزشی ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
یک عکاس چقدر پول در می آورد؟
نوشته شده در ۱۳٩۱/۱٢/۱۸
ساعت : ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا صدفی
نظرات

آیا می خواهید بدانید متوسط درآمد یک عکاس چقدر است؟ خوب پاسخ به چنین سوالی کمی مشکل است. ولی باید در ابتدا بگویم که درآمد حاصل از عکاسی در طیف وسیعی از ارقام قرار دارد. بعضی از عکاسان پول کمی در می آورند. حتی بعضی از آنها بیش از پولی که بدست می آورند خرج دوربین، تجهیزات و عکاسی خود می کنند. و در همین حال بعضی عکاسان زندگی مرفهی دارند و حتی عکاسانی هستند که سالیانه یکصد هزار دلار درآمد دارند. البته طبق آماری که یک موسسه آمریکایی اعلام کرده است در آمد عکاسان معمولی بین چهارده هزار دلار تا 54 هزار دلار در سال است. بنابراین درآمد یک عکاس با مهارت های متوسط بین این دو عدد قرار می گیرد.


  • هر چه می توانید روی آموزش و مهارت های خود را کار کنید. این صنعت به شدت به مهارت های عکاس وابسته است. هر چه مهارت ها و دانش خود را در این زمینه بیشتر تقویت کنید شانس بیشتری برای فروش آثار و خدمات خود دارید. عکاسانی که آموزش ها و تحصیلات هنری و فنی بیشتری گذرانده اند درآمد بیشتری از دیگر عکاسان دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مقالات آموزشی ما در زمینه عکاسی استفاده کنید.
  • مورد دیگری که اگر از نکته قبلی پراهمیت تر نباشد کم اهمیت تر هم نیست. عکاسی از مشاهیر، رخداد های بزرگ، مکان های دیدنی و تاریخی و مانند آن است. نه تنها کیفیت و زیبایی این عکس ها مهم است بلکه تعداد آنها هم مهم است. آنها مانند یک ویترین یا نمایشگاه برای معرفی شما هستند. کافی است نام شما در زیر یکی از این عکس ها باشد که مثلاً در یکی از مجلات و روزنامه های معروف چاپ شود. در این صورت شانس زیادی برای عقد قرار داد یا فروش کار های خود دارید. با جمع آوری تعداد زیادی از این گونه عکس ها از یک عکاس معمولی تبدیل به یک عکاس معتبر می شوید. فرض کنید می خواهید یک عکس خانوادگی انتخاب کنید و می خواهید بین دو عکاس یکی را انتخاب کنید. یکی از آنها یک دوجین عکس از افراد معروف گرفته و دیگری خیر. کدام را انتخاب می کنید؟ احتمالاً اولی. باید بدانید که مشتری شما عکاس خود را از روی احساسات انتخاب خواهد کرد. البته لزوماً عکاسی که عکس های زیادی از افراد معروف گرفته است عکاس بهتری نیست، اما نگاه جامعه به او این چنین است.
  • تا می توانید عکس بگیرید و به تجربیات خود اضافه کنید. در صنعت عکاسی داشتن چشمانی دقیق که جزئیات را می ببینند می تواند بسیار سودمند باشد. عکس های خود را مرور کنید و از زیبا ترین عکس های خود یک مجموعه درست کنید. عکس های عکاسان دیگر را ببینید و در بین عکس های خود و دیگران به دنبال آن چیزی باشید که چشمها را مبهوت می کند. برخورد شما باید مانند یک حرفه ای باشد بنابراین در برابر مشتری باید آماده باشید توانایی های خود را به نمایش بگذارید. برای این منظور بهتر است محل عکاسی را کمی زودتر بازدید کنید و متناسب با آن تجهیزات، محل نصب دوربین و... را تعیین کنید.
  • حرفه عکاسی به خلاقیت زیادی نیاز دارد. و شما باید بتوانید بارها و بارها خود را با سلایق مشتری خود تطبیق دهید و چون زمان زیادی ندارید! زندگی به عنوان یک عکاس یعنی فردی هستید اهل رقابت و تلاش. چون در صنعت عکاسی افراد خلاق، مبتکر و پر تلاش زیادی وجود دارند که از کار و حرفه خود و رقابت با شما لذت می برند. از مجلات عکاسی و مد غافل نشوید. هر چه بیشتر از مد سر در بیاورید شانس شما برای موفقیت در عکاسی بیشتر است. حتی فیلم های سینمایی جدید می توانند برای شما الهام بخش باشند.

با بکار بستن این نکات می توانید از زمره عکاسان معمولی خارج شوید و یکی از عکاسانی باشید که برای خود کار می کنند یا در شرکتی کار می کنند که آرزوی یک عکاس معمولی است. پس شروع کنید عکسی بگیرید که آغازگر داستان موفقیت شما باشد.

ترجمه و تنظیم: علی یزدی مقدم


:: برچسب‌ها: