رونمایی شرکت DJI از هلیکوپتر تصویربرداری Inspire 1

شرکت DJI به تازگی اقدام به عرضه جدیدترین هلیکوپتر تصویربرداری خود موسوم به Inspire 1 کرده است که مجهز به یک واحد دوربین جدید می باشد، که قادر به گرفتن عکس های 12MP و ضبط فیلم های 4K است. یکی دیگر محصولات جدید این شرکت یک گیم بال تازه طراحی شده است که از این قابلیت برخوردار است که می توان آن را جدا کرده و در آینده ارتقاء داد. پس از بلند شدن از زمین این هلیکوپتر تصویربرداری ، بازوهای آن به سمت بالا باز شده و با کنار رفتن از سر راه دوربین یک زاویه دید 360 درجه بدون مانع را فراهم می کنند. هلیکوپتر تصویربرداری Inspire 1 به همراه یک کنترل از راه دور جداگانه  برای واحد دوربین و گیم بال عرضه می شود.


سیستم هلیکوپتر تصویربرداری Inspire 1، موسوم به X3، مجهز به یک سنسور تصویر Sony EXMOR از نوع 1/2.3 اینچ و یک لنز f/2.8 20mm معادل است. ساختار اپتیکال این لنز متشکل از 9 جزء در 9 گروه است، و شامل یک جزء غیر کروی همراه با فیلترهای UV و ضد اعوجاج است. سیستم دوربین X3 قادر به گرفتن فایل های JPEG 12MP و DNG Raw بوده و سه حالت عکسبرداری مختلف شامل تک شات، عکسبرداری انفجاری متوالی ( با گزینه های 3، 5 و 7 فریم در ثانیه ) و Time Lapse یا گذر زمان ( که به عکاسی متناوب نیز معروف است ) را ارائه می کند. قابلیت های فیلمبرداری این واحد دوربین شامل ضبط فیلم های HD و UHD 4K ( با رزلوشن 4096 x 2160 پیکسل ) با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه می شود. 

وزن هلیکوپتر تصویربرداری Inspire 1 2935 گرم بوده و با حداکثر سرعت 22m/s ( در شرایط جوی بدون باد ) پرواز می کند. سرعت های صعود و نزول این پرنده به ترتیب 5m/s و 4m/s است. کاربران با هلیکوپتر DJI Inspire 1 می توانند تا حداکثر ارتفاع 4500 متر پرواز کرده و با هر شارژ باطری تقریبا به مدت 18 دقیقه در هوا باقی بمانند. قیمت این هلیکوپتر به همراه یک کنترل از راه دور با 2899 دلار شروع می شود. مدل دارای دو کنترل از راه دور نیز موجود است، که کنترل جداگانه ای روی پهباد و واحدهای دوربین / گیم بال فراهم می کند و قیمت آن 3399 دلار است. 

منبع: پارس کانن

/ 0 نظر / 18 بازدید