بررسی اولیه دوربین های عکاسی Canon EOS 760D (Rebel T6s)

دوربین دیجیتال کانن EOS 760D جدید از سیستم فوکوس خودکار جدید Hybrid CMOS AF III برخوردار است، که این سیستم برای ارائه فوکوس سریع تر و دقیق تر در حالت نمای زنده از نقاط تشخیص فاز موجود بر روی سنسور تصویر استفاده می کند. این سیستم جدید در دوربین عکاسی کانن Canon EOS 760D در حالت نمای زنده امکان فوکوس خودکار Servo AF را نیز فراهم می کند، که این ویژگی این امکان را برای شما فراهم می کند در حالت نمای زنده قادر به رهگیری و دنبال کردن سوژه های متحرک باشید. شرکت کانن ادعا می کند که عملکرد سیستم فوکوس خودکار جدید Hybrid CMOS AF III به عملکرد سیستم فوکوس خودکار Dual Pixel AF ( که در دوربین عکاسی حرفه ای تر Canon EOS 70D و EOS 7D II استفاده شده است ) نزدیک است و ما مشتاق هستیم عملکرد این سیتم جدید را در نمونه اصلی این دو دوربین آزمایش کنیم.

دوربین کانن Canon EOS 760D مجهز به همان سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز 19 نقطه بکار رفته در مدل EOS 70D است، که نسبت به سیستم AF 9 نقطه بکار رفته در دوربین کانن EOS 700D ( معروف به Rebel T5i در امریکا ) معرف ارتقاء بسیار بزرگی در این دوربین دیجیتال کانن EOS 760D است. دامنه حساسیت به نور این دوربین EOS 760D نسبت به مدل قبل تغییری نکرده است و همچنان ISO 100-12800 است، که تا ISO 25600 قابل افزایش می باشد.

مشخصات اصلی دوربین کانن Canon EOS 760D

 • سنسور تصویر 24.2MP APS-C CMOS
 • سیستم فوکوس خودکار 19 نقطه ( همگی از نوع متقاطع یا صلیبی )
 • سیستم فوکوس خودکار جدید Hybrid CMOS AF III ( برای حالت نمای زنده )
 • سنسور نورسنجی RGB + IR 7560 پیکسل همراه با قابلیت تشخیص تون پوست
 • صفحه نمایش LCD لمسی 3 اینچ با قابلیت چرخش کامل
 • سنسور چشم ( نزدیک شدن چشم به چشمی ) برای استفاده به همراه چشمی اپتیکال دوربین ( فقط مدل 760D )
 • LCD نمایش اطلاعات در صفحه بالای دوربین ( صفحه نمایش وضعیت دوربین ) ( فقط مدل 760D )
 • پیچ کنترل سریع در عقب دوربین ( فقط مدل 760D )
 • حداکثر سرعت 5 فریم در ثانیه در عکاسی متوالی
 • قابلیت فیلمبرداری با حالت 1080/30p
 • حالت فوکوس خودکار Servo AF در حالت نمای زنده ( فقط مدل 760D )
 • سیستم Wi-Fi داخلی همراه با قابلیت NFC فعال

شرکت کانن ویژگی های دیگری نظیر سیستم Wi-Fi داخلی همراه با قابلیت NFC یا اتصال میدان نزدیک - برای اولین بار در بین دوربین های عکاسی  DSLRمبتدی این شرکت - و Flicker Detection یا تشخیص نوسان منبع نور ( تشخیص سوسوزنی ) - که برای اولین بار در دوربین کانن Canon EOS 7D II ارائه شد - را نیز در این دو دوربین ارائه کرده است.

قیمت دوربین عکاسی Canon EOS 760D تقریبا 100 دلار بیشتر از دوربین Canon EOS 750D است و در ازاء این مبلغ اضافه ویژگی های خوب بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. این ویژگی ها عبارتند از یک LCD نمایش وضعیت دوربین کانن EOS 760D در صفحه بالای آن - برای اولین بار در این کلاس از دوربین های DSLR شرکت کانن، یک پیچ Quick Control یا کنترل سریع در عقب دوربین، و یک سنسور تشحیص نزدیک شدن چشم به ویزور دوربین عکاسی کانن EOS 760D هنگامی که با منظره یاب اپتیکال دوربین کار می کنید. این مدل همچنین حالت فوکوس خودکار Servo AF را در حالت Live View یا نمای زنده ارائه می کند که امکان استفاده از فوکوس خودکار پیوسته را در حالت عکاسی متوالی فراهم می کند. آخرین مزیت دوربین دیجیتال کانن Canon EOS 760D نسبت به دوربین EOS 750D قابلیت ضبط فیلم های HDR ( دامنه پویایی بالا ) در زمان واقعی است؛ ویژگی بسیار مفیدی که مورد توجه فیلم سازان قرار خواهد گرفت.

مقایسه مشخصات و ویژگی های دو دوربین عکاسی Canon EOS 750D و Canon EOS 760D با یکدیگر

با وجودی که هر دو دوربین عکاسی Canon EOS 760D و Canon EOS 750D از مشخصات فنی اصلی یکسانی برخوردار هستند، تجربه کاربر در دوربین کانن  EOS 760D بیشتر به سمت عکاسی حرفه ای تر متمایل است. قبل از اینکه به تفاوت های موجود بین این دو دوربین بپردازیم، اجازه دهید ببینیم این دو دوربین جدید چه تفاوتی با مدل قبل از خود، یعنی دوربین عکاسی Canon EOS 700D ( Rebel T5i ) دارند، که در حال حاضر جزء دوربین های DSLR مبتدی این شرکت به حساب می آید.

به احتمال زیاد بزرگ ترین تفاوت موجود بین دوربین عکاسی EOS 700D و این دو مدل جدید، سنسور تصویر بکار رفته در آنها است. کاملا آشکار است که شرکت کانن از زمان عرضه دوربین کانن EOS 550D به این طرف در دوربین های عکاسی خود از همان سنسور تصویر 18 مگا پیکسل این دوربین استفاده کرده است. سنسور تصویر جدید 24.2 مگا پیکسل بکار رفته در دو دوربین عکاسی کانن Canon EOS 760D و Canon EOS 750D این دو مدل جدید را از نظر رزلوشن به دوربین های DSLR جدید شرکت های نیکون، پنتکس و سونی نزدیک می کند، البته باید دید آیا کیفیت تصویر آن نیز با این دوربین ها قابل رقابت است یا نه.

دیگر ویژگی جدید بزرگ این دو مدل جدید اضافه شدن سیستم Wi-Fi داخلی با قابلیت NFC فعال به آنهاست. اگر یک تلفن هوشمند مجهز به سیستم NFC در اختیار داشته باشید، می توانید با چسباندن تلفن خود به دوربین کانن EOS 760D به راحتی بین آنها یک اتصال بی سیم ایجاد کنید. اگر هم چنین گوشی ای در اختیار نداشته باشید، ایجاد اتصال بی سیم بین گوشی و دوربین خود کار چندان سختی نیست. بعد از اینکه بین دوربین دیجیتال کانن EOS 760D و تلفن هوشمند خود یک اتصال بی سیم ایجاد کردید، می توانید دوربین عکاسی کانن EOS 760D را از راه دور از طریق تلفن خود کنترل کرده، یا تصاویر و عکس های گرفته شده را به آن منتقل کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

دوربین عکاسی Canon EOS 760D ( سمت راست ) نسبت به دوربین EOS 750D چند ویژگی اضافه را ارائه می کند، از جمله یک  LCDنمایش اطلاعات، پیچ تغییر حالت های عکاسی از نوع قفلی، و یک پیچ کنترل سریع ( که در این عکس دیده نمی شود ).

عکس بالا نمایی از تفاوت های موجود بین دو دوربین دیجیتال کانن Canon EOS 760D و Canon EOS 750Dرا در اختیار شما قرار میدهد. در همین مقاله این تفاوت ها را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم.

قیمت و تاریخ عرضه

قیمت دوربین کانن Canon EOS 760D برای بدنه خالی تقریبا 850 دلار و به همراه لنز 18-135mm STM تقریبا 1200 دلار است. قیمت دوربین کانن Canon EOS 750D نیز برای بدنه خالی تقریبا 750 دلار، به همراه لنز 18-55mm STM تقریبا 900 دلار و همراه با لنز 18-135mm STM در حدود 1100 دلار است. هر دو دوربین در ماه آوریل سال جدید میلادی در امریکا عرضه خواهند شد.

بدنه و طراحی دوربین

در کل، طراحی دوربین کانن Canon EOS 760D بسیار شبیه به طراحی دوربین کانن EOS 700D است که در سال 2013 عرضه شد. تنها تفاوت های اصلی در طراحی این دوربین ها در صفحه بالای دوربین دیده می شود. این دوربین جدید دوربین های DSLR کامپکت و جمع و جوری است که دارای بدنه ای از جنس آلیاژ آلمینیوم و پلی کربنات با روکش کامپوزیت هستند. در حالی که استحکام بدنه این دوربین به اندازه، مثلا دوربین کانن EOS 70D، نیست، اما این دوربین جدید به هیچ وجه از نظر ساخت بی کیفیت هم به نظر نمی رسند. مثل سایر مدل های اولیه در این کلاس از دوربین های کانن، گریپ و دستگیره موجود در این دوربین عکاسی کانن EOS 760D نیز ممکن است برای افرادی که دستان بزرگی دارند کمی بیش از اندازه کوچک باشد.

در صفحه جلوی دوربین دیجیتال کانن  EOS 760D یک گیرنده IR، نورافکن دستیار فوکوس خودکار، و میکروفون استریو دیده می شود. در سمت چپ بدنه نیز شکاف کارت حافظه قرار داشته، و پورت های ورودی و خروجی دوربین EOS 760D نیز در سمت راست بدنه تعبیه شده اند. صفحه پشت دوربین کانن EOS 760D پر از دکمه های مختلف است و دوربین عکاسی کانن EOS 760D علاوه بر یک پیچ کنترل و تنظیم استاندارد در نزدیکی دکمه شاتر، در صفحه عقب خود دارای یک پیچ کنترل سریع نیز می باشد.

گرفتن دوربین در دست

در این عکس از دوربین کانن Canon EOS 760D می توانید ببینید که این دوربین تا چه اندازه کوچک و جمع و جور است. اندازه این دوربین تقریبا هم اندازه دوربین عکاسی نیکون Nikon D5500، اما کوچک تر از اندازه دوربین عکاسی Canon EOS 70D یا Nikon D7100 است. این دوربین به همراه یکی از لنزهای کوچک شرکت کانن به راحتی در داخل یک کیف کوچک جا می شود.

اجزاء بدنه

1- دوربین دیجیتال کانن Canon EOS 760D مجهز به یک سنسور تصویر کاملا جدید 24.2MP CMOS است، که ارتقاء قابل ملاحظه ای نسبت به سنسور تصویر 18 مگا پیکسل بکار رفته در مدل های قبلی این کلاس از دوربین های عکاسی کانن از مدل EOS 550D به بعد است.

از طرف دیگر، این دوربین کانن EOS 760D از مانت یا پایه نصب لنز EF-S شرکت کانن برخوراست، که برای سنسورهای تصویر با فرمت APS-C طراحی شده است. البته لنزهای EF عادی نیز با این دوربین EOS 760D سازگار است.

ضریب کراپ یا برش بر این دوربین کانن جدید و تمام دوربین های عکاسی APS-C شرکت کانن، 1.6x است.

2- دوربین دیجیتال کانن EOS 760D مجهز به یک فلاش پرشی با عدد راهنمای 12 متر در ISO 100 است.

در صورت تمایل، میتوانید از این فلاش داخلی برای کنترل کردن چند فلاش خارجی Canon EX Speedlite استفاده کنید.

این فلاش همچنین نقش نورافکن دستیار فوکوس خودکار (AF) دوربین را نیز ایفا می کند، که به این معنی است که برای استفاده از آن برای این ویژگی، فلاش باید بالا داده شود.

3- مثل دوربین کانن EOS 700D، هر دو دوربین عکاسی Canon EOS 750D و Canon EOS 760D دارای یک صفحه نمایش LCD 3 اینچ 1040 کیلو نقطه با قابلیت چرخش کامل هستند.

هر دوی این نمایشگرها لمسی بوده و کارکردهایی از قبیل فوکوس ( فوکوس لمسی)، گرفتن عکس (شاتر لمسی)، کار کردن با منوی دوربین، و پخش تصاویر را فراهم می کنند.

4- چشمی اپتیکال دوربین عکاسی کانن Canon EOS 760D. دارای پوشش فریم 95% و بزرگنمایی 0.82x است.

. دوربین دیجیتال کانن EOS 760D مجهز به یک سنسور چشم است، که با نزدیک شدن چشم به چشمی، صفحه نمایش عقب دوربین را بطور خودکار خاموش می کند..

5- این دوربین کانن EOS 760D دارای پورت هایی برای خروجی های A/V، HDMI ( از نوع مینی )، یک ورودی میکروفون خارجی، یک کنترل از راه دور سیمی است.

6- همانطور که انتظار می رود، باطری دوربین عکاسی کانن Canon EOS 760D. مدل LP-E17 که با استفاده از باطری لیتیوم - یون LP-E17 هنگام گرفتن عکس با چشمی می توانید با هر شارژ تا 440 شات را بگیرید.

اگر به شکل مداوم از نمای زنده استفاده کنید، عمر باطری به 180 شات با هر بار شارژ کاهش می یابد.

تفاوت های دوربین دیجیتال کانن Canon EOS 760D و برداشت های اولیه ( هر دو مدل )

در عکس بالا می توان یکی از ویژگی هایی که دوربین کانن EOS 760D را واقعا از مدل EOS 750D جدا می کند را دید، و این ویژگی صفحه نمایش LCD نمایش اطلاعات عکاسی است که به آن LCD وضعیت دوربین نیز گفته می شود. این اولین مدل در بین دوربین های DSLR مبتدی شرکت کانن است که از این ویژگی برخوردار است و این ویژگی حال و هوای «نیمه حرفه ای تری» به این دوربین می دهد. برای ایجاد فضای کافی برای این نمایشگر، پیچ تغییر حالت های این دوربین به سمت چپ منتقل شده است. برخلاف دوربین عکاسی کانن EOS 750D، خود این پیچ نیز از یک مکانیسم قفل برخوردار است.

آن حلقه کوچک در اطراف کنترل چهار طرفه دوربین را در این عکس می بینید؟ این حلقه، پیچ کنترل سریع دوربین کانن EOS 760D است، که در بین دوربین های DSLR مبتدی شرکت کانن تنها در این مدل دیده می شود. این پیچ این امکان را برای شما فراهم می کند نوردهی را بدون نیاز به نگه داشتن یا فشار دادن دکمه دیگری، که بر روی دوربین دیجیتال کانن Canon EOS 750D برای تنظیم نوردهی مجبور به انجام آن هستید، تنظیم کنید. این پیچ به اندازه پیچ های کنترل سریع موجود در دوربین های DSLR حرفه ای و سطح بالاتر شرکت کانن خوب نیست، اما یادتان باشد هر چقدر پول بدهید، آش می خورید. اشاره به سوئیچ قفلی موجود در زیر این پیچ نیز خالی از لطف نیست، که مانع این می شود که این پیچ را به صورت تصادفی بچرخانید.

چند ویژگی کاربردی دیگر نیز وجود دارند که دو دوربین کانن Canon EOS 760D و Canon EOS 750D را از یکدیگر متمایز می کنند. اولین ویژگی حالت فوکوس خودکار Servo AF است، که این امکان را برای شما فراهم می کند در حالت عکاسی متوالی با نمای زنده سوژه خود را خود را دنبال و رهگیری کنید. این ویژگی در دوربین عکاسی EOS 760D وجود دارد، اما در مدل 750D ارائه نشده است. از سوی دیگر، دوربین کانن EOS 760D دارای یک تراز الکترونیکی و قابلیت ضبط فیلم های HDR نیز است، که ما بی صبرانه منتظر امتحان کردن این قابلیت هستیم.

برداشت های اولیه از دو دوربین دیجیتال کانن Canon EOS 750D و Canon EOS 760D

مجموعه دوربین های عکاسی Canon Rebel به عنوان دوربین های عکاسی DSLR مبتدی تر این شرکت تقریبا بیش از 10 سال پیش ارائه شدند، و اولین مدل در این سری از دوربین ها به عنوان اولین دوربین DSLR موجود در بازار با قیمتی زیر 1000 دلار، سر و صدای زیادی به راه انداخت. اولین مدل در دوربین های سری Rebel ویژگی های اصلی خود را از دوربین عکاسی کانن EOS 10D گرفته بود، اما از بدنه سبک تر و ارزان تر از جنس پلی کربنات و طراحی ساده تری برخوردار بود. اولین دوربین کانن Rebel، به بیان دیگر، برای عکاسان مبتدی ای که از بودجه کمتری داشتند، دوربین بسیار مطلوبی بود، اما در بدنه آن به اندازه ای از پلاستیک استفاده شده بود که کاربران حرفه ای تر را به سمت خرید همان دوربین EOS 10D با بدنه فلزی سوق می داد.

              

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 760D (Rebel T6s)  با طراحی و ویژگی های ارگونومیکی که از دوربین های EOS DSLR سطح بالاتری نظیر دوربین کانن EOS 70D گرفته شده است، به مدل پرچمدار و پیشرو در بین دوربین های عکاسی DSLR مبتدی شرکت کانن تبدیل شده است.

مجموعه دوربین های عکاسی DSLR مبتدی شرکت کانن ( در آمریکا و کشورهای امریکای لاتین با نام Rebel عرضه می شوند ) از سال 2003 به بعد شاهد تکامل زیادی بوده است، در حال حاضر در کل این صنعت با پرداختن 1000 دلار برای یک دوربین می توانید امکانات و ویژگی های زیادی را در اختیار داشته باشید؛ اما شالوده و اساس این مدل ها تغییر نکرده است : دوربین کانن EOS 760D هنوز همان ویژگی های اصلی ای را ارائه می کنند که تا اندازه زیادی، با یک قیمت پایین تر، با ویژگی های دوربین های EOS DSLR حرفه ای و سطح بالاتر قابل مقایسه است ( البته رزلوشن این دوربین حتی از برخی از مدل های سطح بالاتر مجهز به سنسور تصویر APS-C نیز بیشتر است ).

با وجودی که شرکت کانن چنین ادعایی ندارد، دوربین دیجیتال کانن EOS 760D بیشتر شبیه به مدل جایگزین برای دوربین EOS 60D است. وجود LCD نمایش اطلاعات در صحه بالای دوربین و وجود پیچ های تنظیم و کنترل دوقلو بر روی آن این دوربین را از نظر منطق کنترل در سطح مدل های 70D و 7D II قرار می دهد.

با وجودی که اختلاف 100 دلاری بین دو دوربین عکاسی کانن Canon EOS 760D و Canon EOS 750D نسبتا کم است، با پرداختن این مبلغ اضافه برای مدل دوم می توانید از ویژگی های بیشتری برخوردار شوید. همانطور که اشاره شد، در دوربین کانن EOS 760D نمایشگر اطلاعات در صفحه بالای دوربین و پیچ های کنترل دوقلو وجود دارند، اما در کنار آنها ویژگی هایی از قبیل سوئیچ خودکار چشمی برای خاموش کردن نمایشگر پشت دوربین نیز وجود دارند؛ و از سوی دیگر این دوربین دیجیتال کانن EOS 760D در فیلمبرداری نیز قابلیت های بهتری را ارائه می کند، از جمله کنترل نوردهی به صورت دستی، فیلمبرداری HDR، و فوکوس خودکار Servo AF. نهایتا، تصمیم اینکه کدام یک از این دو مدل جدید را بخرید به این بستگی دارد که این مبلغ 100 اضافه چقدر برای شما اهمیت دارد.

ما شخصا مدل گران تر کانن Canon EOS 760D را انتخاب می کنیم. با وجودی که ویژگی های اصلی این دوربین فرقی با مدل 750D ندارند، در اختیار داشتن یک LCD نمایش اطلاعات در صفحه بالای دوربین و پیچ های کنترل و تنظیم دوقلو، که از مدل های بالاتر دوربین های سری EOS اقتباس شده است، ویژگی های برجسته ای هستند. از طرف دیگر، قابلیت های بیشتری که این مدل در فیلمبرداری ارائه می کند نیز می تواند برای کاربرانی که علاقه خاصی به گرفتن فیلم دارند، قابل توجه باشد.

هر کدام از این دو دوربین جدید را که انتخاب کنید، بطور قطع می توان گفت که این دو مدل جدید، حداقل بر روی کاغذ، رقیب نزدیکی برای دوربین های Nikon DSLR جدید نظیر مدل D5500 هستند و در مقایسه با دوربین های عکاسی بدون آینه با قیمت زیر 1000 دلار نیز رقیب سرسختی هستند. تنها چیزی که باقی می ماند این است که باید دید سنسور تصویر 24MP جدید استفاده شده در این دو دوربین جدید قادر است از نظر کیفیت تصویر و دامنه پویایی با سنسور تصویر 24MP شرکت سونی در دوربین عکاسی Sony a6000 و دوربین Nikon D5500 رقابت کند؛ اما پیش بینی ما این است که این سنسور تصویر جدید از نظر به تصویر کشیدن جزئیات و به احتمال زیاد عملکرد در ISO بالا قادر به رقابت با این دو دوربین است، و با فرض اینکه این پیش بینی درست باشد، خبر بسیار خوبی است.

شرکت کانن در سال های گذشته در مورد دوربین های عکاسی DSLR مبتدی خود همواره با این انتقاد روبرو بوده است که از نظر ارائه ویژگی های فنی اصلی در این سری از دوربین های عکاسی خود از رقبای اصلی خود عقب است، اما بدون شک هیچ کس نمی تواند بگوید که هیچ یک از دو دوربین عکاسی Canon EOS 760D و Canon EOS 750D از این نظر از رقبای خود عقب هستند. به زودی با کامل کردن آزمایش های استودیویی و میدانی خود، بررسی کامل این دوربین جدید را در همین سایت ارائه می کنیم.

منبع: پارس کانن

 
 
 
/ 5 نظر / 436 بازدید
سلام www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد با تشکر[گل] [گل]

باران

سلام دوست عزیز خوبین..واقعا سایت زیبا وجالبی دارین من همیشه بسایتتون سر میزنم وازش خوشم میادواقعا سایت بزرگیو خوبیه با مطالب خوندنی ودیدنی..قرض از مزاحمت هم میخاستم ازتون تشکر کنم بابت این مطالب هم اینکه من یچترومی گرفتم ومیگن واسه پیشرفتش باید تو یسایت خوب و بزرگ مثه مال شما لینکش کنم میخاستم اگه امکانش هس این لطفو درحقم کنین و دست مارم بگیرین هرچند این نشون از معرفت شماس که مطمئنن نسبت بکاربراتون دارین ولی بازم اگه کمکم کنین واقعالطف کردین بهم و فراموش شدنی نیس...منتظر کمکتون هستم همیشه بسایتتون سر میزنم..خیلی گلین بخدا...عنوان :چت باران دل چت...لینکشمhttp://www.barandelchat.com...دوستدار شما باران سلطانی هستم از گنبد.